Powered by jointab: info@jointab.ir
 
 

وقتی رنگ خانه با کنترل از راه دور تغییر می کند


ایده هایی که برای تغییر دکوراسیون خانه ی خود دارید با استفاده از رنگ های قابل تغییر به راحتی قابل اجرا خواهد بود. این رنگها براساس تغییرات آب و هوا و یا با یک لمس گوشی همراه عوض میشوند.

این رنگ ها با نام Chameleon توسط موسسه ای در چین در حال ساخت می باشد و می تواند تغییرات بسیار زیادی در حوزه ی دکوراسیون داخلی به وجود آورد. این ایده توسط سلول های بسیار ریز قابل کنترل در حال آزمایش می باشد ، این مواد می توانند بازه ای از رنگ هایی که توسط چشم انسان دیده میشود را تولید کنند. همچنین این رنگها بر اساس  سرد و گرم شدن محیط اطراف و یا حتی تعیین رنگ دلخواه توسط اپلیکیشن های موبایل قابل تغییر می باشند. به گفته ی اعضای این پروژه ، ساخت این سلول های بسیار ریز سخت ترین قسمت این پروژه بوده است هرچند که با مشارکت چند شرکت رنگسازی ، این شرکت در هر روز چندین نوع رنگ تولید می کند.

این شرکت چینی در حال کار بر روی این پروژه است تا هر چه زودتر این رنگ ها به طور گسترده وارد بازار شود اما بعید است تا چند سال آینده این اتفاق بیافتد. طبق گفته های دکتر ژئومی این محصول با استقبال بسیار زیادی همراه خواهد شد و تا آن زمان حداقل 3 سال مانده است.

مطالب تصادفی