Powered by jointab: info@jointab.ir
 
 

پنج دلیل خالی شدن سریع باتری گوشی یا تبلت


همه ی ما میدانیم که باتری یکی از مهمترین قطعات گوشی هایمان است ولی بهترین آنها یک روز را به سختی دوام میاورد. در زیر با چند دلیل خالی شدن سریع باتری آشنا میشویم.
1- صفحه نمایشگر : صفحه نمایشگر بیشتر از هر چیز دیگری در مصرف باتری تاثیر دارد و طبیعتا هر چه صفحه کیفیت بالاتر و روشنایی بیشتری داشته باشد مصرف بیشتر میشود.
راهکار: کاهش روشنایی صفحه نمایشگر. هر چند که اکثر اسمارت فون ها و تبلت ها قابلیت تنظیم روشنایی با توجه به میزان نور محیط دارد اما می توانید در ستینگ گجت خود به طور دستی این میزان را کاهش دهید.
2- روشن گذاشتن wi-fi یا GPS : روشن گذاشتن wi-fi یا GPS در زمانی که از آن استفاده نمی کنید همانند بلوتوث باعث کاهش میزان شارژ باتری خواهد شد.
راهکار : به راحتی و در کمترین زمان می توانید این گزینه ها را از طریق قسمت اعلانات گجت خود خاموش کنید.
3- فعال بودن برنامه ها : اگر اپلیکیشن های زیادی حتی آنهایی که استفاده نمیکنید در دستگاه شما فعال باشند باعث مصرف زیاد باتری خواهند شد.
راهکار: مسلما در اولین قدم باید برنامه هایی که از آنها استفاده نمی کنید را شناسایی و پاک کنید. برای شناسایی این برنامه ها در گوشی های اپل به این مسیر بروید(setting→general →usage →battery  usage) و در گوشی های اندورید(setting→battery)
4- پخش آنلاین ویدئو: تماشای آنلاین ویدئوها با استفاده از اینترنت نسل 3 و 4 باعث کاهش سریع شارژ باتری خواهد شد.
راهکار: تا جایی که امکان دارد سعی کنید از wifi برای تماشای ویدئو های آنلاین استفاده کنید. wifi با توجه به داشتن موج های کوتاه تر نسبت به اینترنت نسل 3 و4 مصرف کمتری دارد.
5- سیگنال: در بعضی محیط های خاص که گوشی نمیتواند سیگنال (آنتن) دریافت کند به طور مرتب به اسکن کردن ادامه می دهد و این باعث کاهش میزان شارژ خواهد شد.
راهکار: می توانید با خاموش کردن یا قرار دادن دستگاه بر روی حالت پروازairplane mode)flight mode) در محیط هایی که سیگنالی وجود ندارد از کاهش شارژ جلوگیری کنید.

مطالب تصادفی